info@pars-e.com +98-21-89395 شرکت پارس ارتباط افزار

Auto Tiering

  • NAS کیونپ
    qnap NAS

Auto Tiering با استفاده از فناوری Qtier™

بهینه سازی پیوسته اطلاعات در لایه های ذخیره سازی

فناوری Qtier™ توسط شرکت QNAP توسعه یافته است. با این فناوری، اطلاعات موجود در دستگاه هایی که از این ویژگی پشتیبانی می کنند، به صورت خودکار لایه بندی می شود. روند لایه بندی اطلاعات توسط این فناوری به گونه ای است که دیتا و اطلاعاتی را که رجوع به آن ها فراوان است ( که در اصطلاح دیتا گرم یا hot data نامیده می شوند) به درایو هایی که عملکرد و سرعت بالاتری دارند، منتقل می کند و اطلاعات کم کاربرد که عموما جهت بایگانی ذخیره می شوند ( و دیتا سرد یا cold data نام دارند)؛ به درایو هایی با قیمت کمتر و ظرفیت بالاتر انتقال می یابند. این فناوری باعث می شود تا کسب و کار های مختلف عملکرد فوق العاده سریع و قدرتمندی را هنگام اجرای برنامه های سنگین در اختیار داشته باشند و در عین حال، هزینه و سرمایه گذاری انجام شده جهت ذخیره سازی را نیز کاهش دهند.


پاسخگویی به نیاز های مرتبط با بهره وری در ذخیره سازی

با توجه به رایج شدن و محبوبیت درایو های SSD، تقاضا برای حافظه هایی با عملکرد بالا افزایش می یابد. درایو های SSD به دلیل برخورداری از IOPS ( تعداد عملیات های ورودی و خروجی در ثانیه) بالا و زمان پاسخگویی کمتر نسبت به سایر درایو ها، عملکرد مراکزی مانند دیتا سنتر ها را که نیازمند کارایی سریع و پایدار هستند، کاملا بهبود می بخشند. هر چند، حتی با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در این زمینه؛ همچنان قیمت درایو های SSD با ظرفیت مشابه، به مراتب از هارد درایو های HDD رایج در بازار بیشتر است و در نتیجه؛ ذخیره سازی حجم بالای دیتا سرد ( اطلاعات با دسترسی کمتر) در درایو های HDD همچنان مقرون به صرفه تر می باشد.

شرکت QNAP جهت پاسخگویی به نیازهای ذخیره سازی مرتبط با سازمان ها و شرکت های بزرگ، با طراحی فناوری Qtier (لایه بندی خودکار)، اقدام به ترکیب سرعت درایو های SSD و ظرفیت درایو های HDD در سیستم های NAS نموده است. فناوری Qtier به کمک یک کنترل کننده پیشرفته 12Gb/s SAS، میزان تکرار دسترسی به اطلاعات را می سنجد و با توجه به نتایج بدست آمده، اطلاعات را به صورت خودکار منتقل می کند. این فناوری عملکرد کلی سیستم تحت بارهای کاری پیچیده و ترکیبی و برنامه های مرتبط با سرور را بهبود می دهد و در عین حال ظرفیت بالایی را جهت ذخیره سازی دیتای سرد مهیا می کند.

عملکرد Auto tiering

مدیریت هوشمند اطلاعات

Qtier به عنوان یک سیستم مدیریت چند لایه حافظه، به صورت خودکار اطلاعات فوق العاده پر کاربرد را به درایو هایی با عملکرد بالا منتقل می کند و دیتای با رجوع کمتر را به درایو هایی با ظرفیت بالاتر انتقال می دهد. این فناوری هوشمند سبب می شود مدیران شبکه دیگر نیازی به محاسبات اولیه عملکرد، طراحی ترتیب و جابجایی اطلاعات با توجه به عملکرد و بودجه به صورت دستی نداشته باشند.فناوری Qtier

در این فناوری، جهت دستیابی به سطح عملکرد و مزایای اقتصادی مد نظر، دیتا بر مبنای تکرر دسترسی و مراجعه دسته بندی می گردد. برای هر بلاک دیتا، زمان پاسخگویی و زمان اجرا اندازه گیری و ارزیابی می شود و تصمیم گیری برای انتقال به لایه مناسب انجام می گیرد.
معماری لایه بندی خودکار (auto-tiering) کیونپ

جابجایی دیتا بر مبنای بروز رسانی های مبتنی بر تراکنش

با توجه به دسته بندی نتایج محاسبات انجام شده توسط شرکت QNAP، دستگاه ذخیره ساز تحت شبکه (NAS) به صورت خودکار بلوک های دیتای دارای وزن بالاتر را به لایه های بالاتر منتقل می کند ( به عنوان مثال بلوک های اطلاعاتی را از گروه RAID تشکیل شده از HDD ها به گروه RAID تشکیل شده از درایو های SSD انتقال می دهد). این جابجایی دیتا و بروز رسانی فرا داده ها (metadata) هیچ تداخلی با عملیات های ورودی و خروجی معمول سیستم ایجاد نخواهد کرد؛ بنابر این، بروز رسانی های مبتنی بر تراکنش به گونه ای انجام خواهند شد که مشکلی در تمامیت و درستی اطلاعات ایجاد نخواهند نمود.

در این مرحله شما می توانید به آمار و گزارشات تمامی اطلاعاتی که در صف پردازش هستند و همچنین داده های پردازش شده دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، اگر مدیران شبکه نیازمند انجام وظایف مدیریتی باشند و یا درخواست پهنای باند جهت اتصالات خارجی وجود داشته باشد؛ می توانند جابجایی اطلاعات را در این مرحله متوقف کنند. گذشته از این، اختصاص وزن می تواند به تنظیم تخصیص پهنای باند کمک کند یا ازدحام بین ورودی و خروجی (IO) های خارجی و جابجایی داده های داخلی را کاهش دهد.

تکنولوژی کیونپ

مزایای بکارگیری فناوری Qtier

عملکرد Auto tiering

کارایی بهینه حافظه

دیتای موجود در درایو های SSD با عملکرد بالا، درایو های SAS و هارد دیسک های SATA با ظرفیت بالا با توجه به تکرار دسترسی به آنها، بهینه سازی خواهند شد.

 فناوری Qtier

عملکرد بالا

به دلیل انتقال داده های پر کاربرد به لایه های سریع تر حافظه، عملیات ها سریعتر انجام خواهند شد و عملکرد کلی سیستم بهبود خواهد یافت.

نمایندگی QNAP

صرفه جویی در هزینه ها

سازمان ها و نهاد ها می توانند تنها به تعداد مورد نیاز درایو SSD تهیه کنند و از صرف هزینه بیش از نیاز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

نمایندگی HIKVISION

راه اندازی آسان

مدیران IT می توانند با استفاده از QTS Storage Manager برای هر لایه از حافظه یک گروه RAID ایجاد کنند، فرآیند جابجایی را زمانبندی نموده و منتظر اتمام کار باشند.

نمایندگی SEAGATE

برنامه ریزی

مدیران می توانند قابلیت Auto Tiering را به نحوی فعال کنند که در مواقعی مانند آخر هفته یا خارج از ساعات اداری که بار کاری محدود است صورت پذیرد، تا در ساعات پرکار سازمان به بهترین عملکرد دستگاه دسترسی داشته باشند.

نمایندگی MIKROTIK

بررسی و تحلیل عملکرد

با بررسی تاریخچه گزارشات مربوط به آمار های Auto Tiering می توان دقت سیاست های اعمال شده را ارزیابی نمود.


با سری دستگاه های TVS-ECx80U-SAS از قابلیت Auto Tiering بهره ببرید

دستگاه TVS-EC1580MU-SAS-RP یک دستگاه ذخیره ساز دیتای شبکه (NAS) است که دارای 15 جایگاه درایو می باشد و می تواند از درایو های SAS نیز پشتیبانی کند. همچنین این ذخیره ساز قادر به پذیرش درایو های 2.5 اینچی و 3.5 اینچی در شاسی خود می باشد و می تواند مزایای درایو های SSD با عملکرد بالا و هارد درایو های HDD را با یکدیگر ترکیب کند.


هارد های SSD

دستگاه TVS-EC1580MU-SAS-RP در مقایسه با سایر دستگاه های NAS که تمامی درایو های آنها شامل درایو های SSD یا درایو های HDD هستند، مزایایی از قبیل عملکرد استثنایی و مقرون به صرفه بودن را به صورت همزمان در اختیار سازمان ها می گذارد. به دلیل مجهز بودن این دستگاه به فناوری Qtier؛ سازمان هایی که از آن استفاده کنند می توانند تنها به تعداد مورد نیاز درایو SSD تهیه نمایند و از بالاترین میزان عملکرد نسبت به هزینه انجام شده بهره مند گردند.


دستگاه های NAS سری

دستگاه های NAS سری TVS-ECx80-SAS جهت مواجهه با تقاضای رو به رشد ذخیره سازی اطلاعات مشاغل در حال توسعه، قابل گسترش هستند و از طریق اتصال حداکثر هشت واحد توسعه RAID کیونپ ( دستگاه های REXP-1620U-RP و REXP-1220U-RP) می توانند از گسترش آنلاین ظرفیت پشتیبانی کنند و بسته به مدل دستگاه، ظرفیت خام ذخیره سازی را به صورت انعطاف پذیر تا حداکثر 1 PB ( یک پتابایت) توسعه دهند. این ویژگی سبب می شود تا سازمان ها نیازی به سرمایه گذاری اولیه به صورت وسیع نداشته باشند، اما در صورت ایجاد نیازهای بیشتر در آینده امکان توسعه فضای ذخیره سازی نیز برای آنها محفوظ بماند.

شما با استفاده از یک JBOD (تعدادی درایو) یک راهکار ذخیره سازی 3 لایه پیاده سازی کنید:


گارانتی سیگیت

ایده آل برای مجازی سازی های پیچیده


دستگاه های NAS کیونپ با بهره گیری از فناوری Qtier قادر هستند راهکاری لایه ای ارائه دهند که کارایی بهینه ذخیره سازی را تشخیص می دهد و عملکرد را تقویت می نماید. این ویژگی باعث می شود NAS های شرکت QNAP به عنوان مقرون به صرفه ترین محصولات موجود برای محیط هایی مانند مجازی سازی که دارای بار کاری پویا و متغیر هستند، به شمار روند.

فعال سازی Qtier در ذخیره سازهای تحت شبکه QNAP

هدف اصلی استفاده از قابلیت auto-tiering در NAS های کیونپ، بهینه سازی استفاده از دستگاه از طریق بهبود مصرف و عملکرد به صورت همزمان است.

• انتقال اطلاعات پر کاربرد به دیسک هایی که عملکرد بالا برای عملیات ورودی و خروجی دارند.
• جابجایی دیتای با رجوع کمتر به دیسک هایی با قیمت کمتر و ظرفیت بیشتر جهت صرفه جویی در هزینه ها

3 سطح از ذخیره سازی لایه ای

Qtier و SSD Cache جهت شتاب دهی فوق العاده به عملیات

Qtier از لایه بندی و استفاده از SSD به عنوان حافظه نهان (cache) به صورت همزمان پشتیبانی می کند. در این حالت Qtier با بررسی دائمی فعالیت های ورودی و خروجی (I/O)، دیتای گرم و پر کاربردی را که نیازمند عملیات خواندن و نوشتن (Read/Write) کوچک و غالبا تصادفی است را در حافظه نهان SSD صرفا خواندنی (Read-only) یا خواندنی – نوشتنی (Read-Write) نگه داشته و سایر داده های موجود در حافظه لایه ای را به صورت خودکار بین لایه های متناسب جابجا می کند. حافظه های یکپارچه و لایه ای QNAP یک سیستم هوشمند و خودکار ذخیره سازی جهت مدیریت سطوح قرار گیری اطلاعات است که به بهینه سازی عملکرد و صرفه جویی در حالت های چند لایه ای کمک شایانی می کنند.

گارانتی hikvision

سیستم های نظارت تصویری هایک ویژن

hikvision
tplink
hilook
mikrotik
neffo
qnap
mercusys
seagate
AVS electronics
asrockr

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
دارنده پروانه عرضه ارایه خدمات ورود،خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
©2018,کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد.

رفتن به بالا