info@pars-e.com +98-21-89395 شرکت پارس ارتباط افزار

سیستم های نظارت تصویری

Seagate surveillance hdd

سیستم های نظارت تصویری

امروزه، سیستم های نظارت تصویری (Surveillance Systems) به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی کاری و شخصی ما تبدیل شده اند. بنا بر تحقیقات انجام شده در بین بیش از 1100 شرکت و سازمان در سراسر جهان، اکثریت قریب به اتفاق این سازمان ها از سیستم های نظارت تصویری استفاده می کنند. این سازمانها با بیان اینکه سرمایه گذاری در زیر ساخت های نظارت تصویری بسیار مفید بوده است، همچنین اعلام نمودند که در سال های آتی اقدام افزایش سرمایه گذاری در این زمینه خواهند نمود.

مشتریان اصلی بازار نظارت تصویری، بانک ها و موسسات مالی هستند که با اختصاص حدود 27% سهم خرید بازار به خود، در این زمینه پیشتاز هستند. ارائه دهندگان سرویس های رایانش ابری (Cloud)، فروشگاه ها، کارخانجات، نهاد های دولتی و ... به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند. آمار حاکی از این است که بیشتر سازمان هایی که در حال توسعه هستند، در زیر ساخت های نظارت تصویری سرمایه گذاری نموده اند. هدف اصلی ایجاد سیستم نظارت تصویری توسط سازمان ها تامین امنیت می باشد، هرچند نظارت بر کارمندان، بهینه سازی روند کار، پیشگیری از خرابکاری و ... نیز از سایر دلایل سازمان ها به شمار می آیند.

بنا بر نظر سنجی های انجام شده، بیشتر سازمان های دارای سیستم نظارت تصویری، جهت ذخیره سازی تصاویر ضبط شده از ذخیره سازهای رایج نظیر NAS، DAS و SAN استفاده می کنند. این در حالی است برخی از سازمان ها نیز از سرویس های ذخیره سازی ابری عمومی و خصوصی بهره می برند. لازم به ذکر است که تمامی کاربران مایل بودند که درایو های ذخیره سازی تصاویر سیستم های نظارت تصویری، دارای ظرفیت و سرعت بیشتری باشند. از آنجایی که متوسط تعداد دوربین استفاده شده در بین جمعیت نظر سنجی، 249 دوربین بوده است؛ طبیعتاً حجم تصاویر ضبط شده بسیار زیاد بوده و ذخیره سازی آنها با چالش های جدی همراه است.

قابلیت تحلیل و بررسی تصاویر ضبط شده، از دیگر امکاناتی است به طور مکرر در سیستم های نظارت تصویری مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از مهمترین ویژگی های تحلیل تصاویر شامل : تشخیص حرکت، تشخیص اجسام، شناسایی چهره، تشخیص شکل، شناسایی شماره پلاک خودرو و ... می باشد. کاربران همچنین اظهار نموده اند که دشواری نگهداری، کمبود ظرفیت، بازیابی اطلاعات، قابل اطمینان بودن، سرعت پائین و هزینه بالا، مهم ترین چالش های استفاده از سیستم های نظارت تصویری می باشند.


درایو های Surveillance سیگیت

نکاتی در مورد انتخاب هارد درایو سیستم های نظارتی

ظرفیت اولین نکته ای است که باید به یاد داشته باشید. هر چند ممکن است خرید درایوی که با ظرفیت مورد نیاز فعلی شما همخوانی داشته و ارزان تر باشد، شما را وسوسه کند؛ اما به یاد داشته باشید هزینه کمتر همواره به معنای صرفه جویی نیست، بلکه ممکن است هزینه ای که در آینده جهت ارتقای درایو انجام می دهید بسیار بیشتر از صرفه جویی امروز تان باشد. پس از قبل تصمیم گیری، موارد زیر را در نظر بگیرید:

- آیا با توسعه شرکت، تعداد دوربین ها را افزایش خواهید داد؟
- قصد دارید ویدئو های نظارتی را تا چه مدت ذخیره کنید؟
- آیا می خواهید رزولوشن ویدئوهای نظارتی را افزایش دهید؟ (به یاد داشته باشید که ویدئوهای 4K به فضایی حدود چهار برابر ویدئوهای 1080p نیاز دارند)

در نظر نگرفتن عوامل فوق، می تواند هزینه های شما را چند برابر بیشتر کند. پس ظرفیتی را انتخاب کنید که با برنامه بلند مدت شرکت و سازمان شما مطابقت داشته باشد. هارد درایو های نظارتی جدید حداکثر ظرفیتی برابر با 8TB دارند که برای ضبط ویدئو از حداکثر 64 دوربین کافی بوده و می تواند از ویدئوهای با کیفیت 4K نیز پشتیبانی نماید.
قابلیت اطمینان نکته دیگری است که باید مد نظر قرار دهید. در محیط نظارت تصویری، شما نیازمند هارد درایوی هستید که به اندازه هارد درایو های معمولی حساس نباشد. این مقاومت شامل ایرادات مربوط به گرما و یا لرزش های ناشی از سایر درایو ها است که می تواند باعث از بین رفتن فریم های ویدئویی گردد؛ چنین اتفاقی در سیستم های نظارت تصویری به هیچ وجه قابل پذیرش نمی باشد. هارد درایو های ویژه سیستم های نظارتی طوری تنظیم شده اند تا در 90% اوقات به ضبط مشغول بوده و تنها 10% زمان خود را صرف خواندن نمایند؛ همچنین قادر هستند به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته کار کنند. درایوهای نظارتی به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند در سیستم های چند درایوی که از RAID نیز پشتیبانی می کنند، مورد استفاده قرار بگیرند. عملکرد و قابلیت اطمینان این درایو ها به نحوی بهبود یافته است تا با بهره گیری از سنسور های RV، تاثیر لرزش و ارتعاشات سایر درایو ها را به کمترین میزان رسانده و خطر بروز خرابی را نیز کاهش دهند.

سومین نکته مهم در انتخاب هارد درایو نظارتی، گزینه های بازیابی اطلاعات است که موجب اطمینان بیشتر در مورد امنیت اطلاعات می گردد. درایو های نظارتی جدید بسیار مطمئن هستند، اما شرایط پیش بینی نشده همچنان می تواند باعث از بین رفتن اطلاعات شود. علاوه بر این، همواره امکان حذف غیر عمدی و حتی خرابی اطلاعات به دلیل ویروس ها نیز وجود دارد. پس درایوی را انتخاب کنید که دارای برنامه های بازیابی اطلاعات بوده و همچنین میزان بازیابی موفق آن نیز بالا باشد. سعی کنید ساده بودن فرآیند بازیابی و مقرون به صرفه بودن آن را نیز مد نظر قرار دهید. و اما آخرین و مهمترین نکته، هزینه ای است که باید بابت هارد درایو پرداخت کنید. این هزینه ها علاوه بر هزینه خرید، شامل هزینه نگهداری و تعمیرات نیز می شود. بنابر این هارد درایوی را انتخاب کنید که میزان خرابی کمتری داشته باشد.

هارد دیسک درایو نظارت تصویری سیگیت

Seagate Surveillance HDD

نسل جدید درایو SV
• اولین هارد درایو نظارت تصویری با تنظیم ویژه برای ضبط ویدئو های نظارت تصویری به 24/7
• ظرفیت تا حداکثر 8TB و قابلیت پشتیبانی از 64 دوربین به ازای هر درایو، قابل استفاده در سیستم هایی با 8 درایو و بیشتر
• طراحی شده برای باری کاری 180TB در سال، سه برابر بیشتر از هارد درایوهای دسکتاپی
• توان مصرفی و جریان راه اندازی پائین جهت به حداقل رساندن انتشار گرما و ارتعاش، بهبود قابلیت اطمینان درایو در بلند مدت
• قطعات ضد لکه جهت محافظت در برابر عوامل طبیعی، افزایش قابلیت اطمینان
• تنظیمات سفارشی توان (power) جهت افزایش صرفه جویی حین عدم فعالیت سیستم بدون لطمه به زمان ضبط
• قابلیت اطمینان در سیستم های دارای چند درایو با پشتیبانی از سنسور های RV

کاربرد های مناسب:
• NVR
• Embedded SDVR
• Hybrid SDVR
• Surveillance DVR

دهمین سالگرد تولید هارد دیسک های نظارت تصویری (Surveillance) سیگیت

در 10 سال گذشته شرکت Seagate در کنار برخی از بزرگترین برند های موجود در بازار نظارت تصویری مشغول به کار بوده است؛ تا با هارد درایو هایی را تولید کند که به صورت ویژه برای محیط های نظارت تصویری طراحی شده باشند. این شرکت علاوه بر تولید این هارد دیسک ها، همواره در تلاش است تا پیشرفته ترین راهکارهای ذخیره سازی ممکن را در آنها گنجانده و این درایو ها را با جهت گیری بازار دوربین مدار بسته و نظارت تصویری همراه نماید.hikvision
tplink
hilook
mikrotik
neffo
qnap
mercusys
seagate
AVS electronics
asrockr

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
دارنده پروانه عرضه ارایه خدمات ورود،خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
©2018,کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت پارس ارتباط می باشد.

رفتن به بالا