چگونه دوربین مداربسته هایک ویژن را ریست کنیم؟

روش های مختلفی برای ریست کردن دوربین هایک ویژن و بازیابی تنظیمات کارخانه آن وجود دارد. اگر یک دوربین شبکه دارید، کافی است محفظه آن را باز کرده و به دنبال دکمه ریست (RESET) باشید.  

ریست سخت افزاری دوربین هایک ویژن

در دوربین های هایک ویژن، معمولا دکمه ریست در کنار اسلات کارت حافظه قرار گرفته است. شما با کمی دقت براحتی می توانید این دکمه Push-type را بیابید.   مراحل ریست کردن دوربین هایک ویژن به تنظیمات پیش فرض کارخانه:

  1. منبع تغذیه دوربین را قطع کنید.
  2. دکمه ریست را فشار داده و نگه دارید.
  3. منبع تغذیه را مجددا به دوربین متصل کنید.
  4. دکمه ریست را همچنان برای حدود 15 ثانیه فشرده و نگه دارید.
  5. دکمه ریست را رها کنید.

پس از ریست شدن دوربین، شما باید با استفاده از ابزار SADP یا مرورگر وب آن را مجددا تنظیم کنید زیرا پس از ریست تمامی پیکربندی قبلی شما از بین خواهد رفت. دکمه ریست سخت افزاری تنها در برخی از مدلهای دوربین های مداربسته هایک ویژن وجود دارد. قبل از اقدام به ریست سخت افزاری، با بررسی دیتاشیت دوربین از وجود آن اطمینان حاصل کنید.  

ریست دوربین هایک ویژن از طریق مرورگر وب

اگر به صورت مستقیم به دوربین دسترسی ندارید، می توانید با استفاده از یک مرورگر وب ( کروم، فایرفاکس و ...) منوی دوربین شبکه را باز کرده و به دنبال تنظیمات مربوط به بازیابی پیش فرض های کارخانه باشید. برای دسترسی به این تنظیمات به مسیر زیر بروید: Maintenance > Configuration > Default > Restore   ریست دوربین هایک ویژن   شما می توانید در حین استفاده از دوربین شبکه هایک ویژن، تمامی تنظیمات آن را به تنظیمات پیش فرض کارخانه بازیابی کنید. اگر از راه دور کار می کنید و نمی خواهید دسترسی خود به دوربین شبکه را از دست دهید، این روشی مناسب برای بازیابی تنظیمات کارخانه است.  

سایر مطالب ما را از دست ندهید

الگوریتم فشرده سازی +H.265 هایک ویژن چقدر در پهنای باند و حافظه مصرفی صرفه جویی می کند؟ Codec ها در سیستم های مدار بسته چگونه کار می کنند؟ فناوری DarkFighterX هایک ویژن را بهتر بشناسید.