ارتقاء آنلاین ظرفیت RAID در کیونپ

چالشی جدید در برابر کسب و کارهای مدرن

یکی از بزرگترین چالش های کسب و کارهای مدرن، انتخاب و راه اندازی سرور ذخیره سازی تحت شبکه قابل اطمینان است تا بتوانند دیتای پر اهمیت خود را ایمن ساخته و به منظور افزایش بهره وری کاری، با یکدیگر به اشتراک بگذارند. در عین حال، ضرورت کاهش ریسک از بین رفتن اطلاعات با استفاده از پشتیبان گیری، نیاز به ظرفیت های ذخیره سازی بالاتر را افزایش می دهد. با توجه به رشد ظرفیت حافظه هارد درایوهای موجود در بازار، کیونپ راهکاری را برای تعویض درایوهای کم ظرفیت را با هارد درایوهایی با ظرفیت بالاتر فراهم نموده است تا ذخیره ساز NAS نیز به صورت هماهنگ با کسب و کار شما رشد کند.

سری محصولات NAS کیونپ راهکاری قدرتمند و کم هزینه برای کسب و کارهای مدرن به شمار می رود. ذخیره سازهای تحت شبکه کیونپ علاوه بر مشخصات سخت افزاری پیشتاز در بازار و کاربری آسان، ویژگی های نوینی همچون ارتقا آنلاین ظرفیت RAID (به عنوان مثال، جایگزینی سه هارد درایو 500 گیگابایتی با سه هارد درایو 1 ترابایتی) و Online RAID Level Migration (به عنوان مثال، تبدیل سطح RAID از RAID 1 به RAID 5) را ارائه می دهند.

سناریو زیر مزایای استفاده از قابلیت Online RAID Capacity Upgrade (ارتقا آنلاین ظرفیت RAID) را برای شما شفاف خواهد ساخت.

موارد استفاده

احمد به منظور راه اندازی اولیه یک ذخیره ساز TVS-882 سه هارد دیسک 500 گیگابایتی خریداری کرده و از پیکربندی RAID 5 برای این درایوها استفاده کرده است.

شش ماه بعد، ملزومات ذخیره سازی دپارتمان کاری او به شدت افزایش یافته و ظرفیت فعلی هارد درایوهای TVS-882 دیگر کافی نیست. همزمان، هارد درایوهای 1 ترابایتی شامل تخفیف فروش ویژه شده اند. بنابراین، احمد تصمیم می گیرد سه هارد درایو 1 ترابایتی بخرد.

حالا احمد میخواهد ظرفیت NAS مدل TVS-882 خود را ارتقا دهد.

روند اجرایی

با حساب کاربری adminstrator وارد سیستم عامل QTS شوید.به مسیر "Storage Manager" > "Storage Space" مراجعه کنید. Storage pool ی را که می خواهید توسعه دهید انتخاب کنید، سپس روی "Manage" کلیک کنید. پنجره "Storage Pool Management" ظاهر خواهد شد، RAID group که می خواهید توسعه دهید انتخاب کرده و در منوی Manage روی "Replace Disks One by One" کلیک کنید.

افزایش ظرفیت RAID کیونپ

اولین هارد دیسکی که باید جایگزین شود را انتخاب کرده و روی "Change" کلیک کنید.

افزایش ظرفیت RAID کیونپ

پس از آنکه هارد درایوها را جایگزین کردید، فیلد Desctiption پیام "You can replace this drive" را نمایش خواهد داد. حالا شما می توانید هارد درایو را با یک هارد درایو با ظرفیت بیشتر جایگزین کنید یا اگر از قبل هارد درایوها را تعویض کرده اید، از این مرحله عبور کنید. هنگامی که همگام سازی هارد درایو در حال انجام است، ذخیره ساز NAS را خاموش نکرده یا هارد درایوها را تعویض نکنید.

هنگامی که فیلد Description پیام "Please remove this drive" را نمایش داد، هارد درایوها را از NAS خارج کنید. صبر کنید تا NAS دوبار صدای بیپ (beep) بدهد.

تعویض هارد کیونپ

هنگامی که فیلد Description پیام "Please insert the new drive" را نمایش داد، هارد دیسک جدید را در همان اسلات (جایگاه هارد دیسک) وارد کنید.

تعویض هارد کیونپ

پس از واردکردن هارد درایو، صبر کنید تا دستگاه NAS صدای بیپ بدهد. سیستم بازسازی را شروع خواهد کرد.

افزایش ظرفیت هارد کیونپ

هنگامی که بازسازی RAID به پایان رسید، مراحل فوق را برای تک تک هارد درایوها تکرار کنید.

پس از تعویض تمامی هارد درایوها و تکمیل بازسازی، روی گزینه “Expand Capacity” کلیک کنید تا ظرفیت RAID توسعه یابد.

تنظیمات کیونپ

برای ادامه روی گزینه "OK" کلیک کنید.

تعویض هارد QNAP

ذخیره ساز NAS صدای بیپ خواهد داد و ظرفیت را توسعه می دهد.

مدیریت حافظه کیونپ

بسته به حجم هارد درایو، این فرآیند ممکن است از چند ساعت تا ده ها ساعت به طول بیانجامد. لطفا صبورانه منتظر باشید تا فرآیند تمام شود. به هیچ وجه NAS را خاموش نکنید.

پس از پایان توسعه RAID، ظرفیت جدید نمایش داده خواهد شد و Status مربوط به آن RAID group در حالت “Ready” خواهد بود. اکنون این فرآیند به اتمام رسیده است و حافظه جدید برای استفاده آماده است.

افزایش حافظه کیونپ

برای توسعه ظرفیت NAS هایی که امکان دسترسی به جایگاه هارد درایو آنها وجود ندارد، باید NAS را خاموش و کابل ها را جدا کرده، محفظه را باز کرده و سپس هارد درایوها را تعویض کنید. سپس محفظه دستگاه را ببندید، کابل ها را متصل کرده و سپس دستورالعمل ها را ادامه دهید.