معایب دوربین مداربسته قدیمی

بسیاری از شما با هزینه های پنهان ناشی از ارتقا ندادن کامپیوترهایتان آشنا هستید. سیستم دوربین مداربسته شما نیز مانند کامپیوترها و سرورها نیاز به ارتقا دارند. از قطع تصاویر گرفته تا کیفیت کمتر و نداشتن قابلیت های جدید؛ دوربین های مداربسته قدیمی باعث هدر رفت منابع ارزشمند شرکت شما می شود. با مطالعه این مطلب دیدی بهتر نسبت به هزینه های پنهان سیستم دوربین مداربسته قدیمی خود خواهید یافت.

قطعی بیشتر

دوربین های مداربسته نیز مانند سایر دستگاه های الکترونیکی؛ هر قدر قدیمی تر شوند احتمال خرابی یا تجربه کاربری بد در آنها بیشتر می شود. برای شرکت هایی با دوربین های مداربسته شان متعدد، این قطعی تصاویر مقطعی سریعا بیشتر می شود و در شرکت های کوچکتر نیز قطعی حتی یک دوربین به معنای از دست رفتن پوشش نظارت تصویری در یک منطقه کلیدی خواهد بود. هر جقدر سیستم شما قدیمی تر باشد، احتمال سرویس دوره ای و منظم آنها نیز کاهش می یابد. آیا هنوز شرکتی که دوربین ها را برای شما نصب کرده فعال است؟ آیا قرارداد خدمات شما پایان یافته و هیچکس حتی برای تمدید آن با شما تماس نگرفته است؟ اما جایگزینی باتری یا تعمیر خاصی وجود ندارد که بتواند به صورت جدی به کارکرد درست دوربین مداربسته شما کمک کند. وقتی اجزا سیستم مداربسته قدیمی شما به صورت منظم بررسی و بروزرسانی نشوند، سیستم می تواند با مشکلات فاجعه باری مواجه شود. یک سیستم مداربسته تحت شبکه جدیدتر قطعی به مراتب کمتری خواهد داشت و استفاده از آن آسان تر است. اگر دوربین IP شما دچار مشکلی شده است، ممکن است یک تکنسین بتواند مشکل را به صورت از راه دور ریشه یابی کرده و رفع سازد. بر خلاف دوربین های مداربسته قدیمی که دیگر قطعات یدکی آنها در بازار موجود نیست؛ در دوربین های مدرن تحت شبکه هنگامی که نیاز به ارائه خدمات یا بازدید جهت تعمیرات باشد، تکنسین شما مطمئن است که قطعات مورد نیاز برای تعمیر یک سیستم مدار بسته مدرن را در اختیار دارد.  

کیفیت پائین تر

کیفیت ویدئو و رزولوشن دوربین های مداربسته در چند سال اخیر پیشرفت بسیاری داشته است. لازم نیست اینقدر صبر کنید تا مورد سرقت قرار بگیرید تا دریابید که سیستم مداربسته قدیمی شما تنها قادر به ضبط ویدئوهایی تار است که امکان شناسایی چهره مظنونین را ندارد.

دوربین های مداربسته قدیمی معمولا در شرایط کم نور کیفیت تصویر بسیار بدی دارند یا کیفیت تصویر آنها بحدی پایین است که بزرگنمایی در تصویر باعث می شود که دیگر هیچ سوژه ای قابل تشخیص نباشد. دوربین های مداربسته آنالوگ قدیمی سیگنال ویدئویی را برای دستگاه DVR شما ارسال می کند تا پردازش و ضبط گردند که سبب نرخ فریم پائین تر و محدودیت در رزولوشن می شود.

هرگز آنقدر صبر نکنید تا بفهمید که دوربین مداربسته آنالوگ شما اجازه زوم و تشخیص پلاک وسیله نقلیه ای را که در پارکینگ محوطه شما تصادفی ایجاد گردیده، نمی دهد. با اتخاذ روشی فعالانه، سیستم امنیتی خود را به دوربین ها و زیر ساخت تحت شبکه (IP) بروزرسانی کنید تا هم بتوانید ویدئوهایی با رزولوشن بالاتر ضبط کنید و علاوه بر این به ویژگی هایی نظیر PTZ، تشخیص پلاک، مشاهده از راه دور و ... دسترسی داشته باشید تا محل کارتان ایمن تر باشد.  

مشکلات ذخیره سازی

ممکن است فکر کنید که دوربین های مداربسته آنالوگ قدیمی به شما امکان صرفه جویی در فضای ذخیره سازی را می دهد اما متاسفانه کاملا در اشتباهید. دستگاه های DVR که ویدئوهای دوربین های آنالوگ را ضبط، پردازش و ذخیره سازی می کنند امکان مدیریت دیتای بسیار حجیم را ندارند. این محدودیت در قابلیت ذخیره سازی اغلب بدین معناست که مالکان کسب و کار که باید در پی صرفه جویی باشند، با عدم ارتقای سیستم معمولا هزینه بیشتری را صرف DVR های اضافی می کنند تا بتوانند ویدئوهای آنالوگ کم کیفیت را ذخیره کنند. یکی از رایج ترین روش های فشرده سازی و توزیع ویدئو در یک سیستم مداربسته IP مدرن، فناوری H.264 است که دیتای ویدئو را به حدود 25% حجم اولیه کاهش می دهد. این فناوری سبب می شود تا شما بتوانید ویدئوهای بیشتری را در دستگاه NVR خود ذخیره کنید. این قابلیت فشرده سازی به شما امکان می دهد تا نیاز به حافظه را به صورت کلی کاهش داده و در عین حال ویدئوهایی با کیفیت تر ضبط کنید که امکان بزرگنمایی و دسترسی به جزئیات بیشتر را فراهم می سازد.

گزینه های محدودتر

آیا بازبینی ویدئوهای دوربین مداربسته برای شما به معنای چند ساعت پای کامپیوتر نشستن است؟ شما هرگز نمی دانید که چه زمانی در محل کار حادثه ای رخ می دهد. هنگامی که نگهبان ساعت 2 صبح در خصوص به صدا در آمدن سیستم دزدگیر هشدار می دهد، آیا می توانید از منزل مورد را بررسی کنید یا باید به محل کارتان مراجعه کنید؟ (هر چند که ممکن است دلیل آن یک گربه بوده باشد!). سیستم های مداربسته آنالوگ قدیمی فاقد گزینه های بسیاری هستند که امروزه در سیستم های مداربسته تحت شبکه مدرن یافت می شود. از جمله این ویژگی ها می توان به دسترسی از راه دور، یا یکپارچه سازی با سیستم های دزدگیر یا کنترل دسترسی اشاره کرد.

این که شما بتوانید محل کارتان را در لحظه و از هر کجا تحت کنترل داشته باشید، فوق العاده مهم است. به همین دلیل است که دوربین های مداربسته مدرن همگی به صورت استاندارد دارای قابلیت مشاهده تصاویر از راه دور هستند. اکنون شما می توانید پرسنل و محل کارتان را براحتی و از هر کجا و تنها با گوشی، تبلت و یا کامپیوترتان تحت نظر داشته باشید.