افزایش فروش با دوربین شمارشگر افراد

شمارش افرادی که در طول روز وارد مرکز خرید یا فروشگاه می شوند می تواند به چندین روش به بهبود عملیات های شما کمک کند. به طور مثال، این امکان وجود دارد تا در زمان های اوج شلوغی، تعداد کارمندان را افزایش داده و خدمات بهتری در سطح فروشگاه ارائه دهیم و بر عکس با کاهش تعداد پرسنل در زمان های خلوت بودن فروشگاه؛ کیفیت عملیات ها را بیشتر کنیم. همچنین شما قادر خواهید بود تا با دقت بیشتری تقاضای کالا را در روزها، هفته ها و ماه های آتی پیش بینی کرده و فعالیت های خود را بر مبنای موجودی انبار و تعداد کارمندان مناسب برنامه ریز نمایید.

با چنین روش هایی، می توان از شمارش افراد به منظور بهینه سازی استراتژی های خرده فروشی و بیشینه ساختن سود و درآمد بهره برد. هر چند، شمارش دقیق افراد در یک بازه زمانی طولانی، وظیفه ای دشوار به شمار می رود که دوربین هایی با فناوری قدیمی قادر به انجام آن نیستند.

شمارش افراد برای سلامتی و ایمنی

شمارش افراد بینش ارزشمندی در صنایع مختلف و با کاربردهای مختلف ارائه می دهد. این فناوری می تواند ایمنی جمعیت را در مناطقی با عبور و مرور بالا نظیر استادیوم تضمین کند، یا به عنوان مثال به کمک آن می توان مطمئن شد که تعداد افراد ورودی به سالن های همایش و ... از دستورالعمل های ایمنی ارائه شده بیشتر نباشد.

چالش های تاریخی شمارش افراد به صورت 'تک-لنز'

در گذشته، خرده فروشان اغلب تلاش می کردند تا با استفاده از دوربین های تک لنز نسبت به شمارش افراد اقدام کنند. این روش گاهی اشیا را با افراد به اشتباه می گرفت و سبب خطا در شمارش می گردید که در نتیجه اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان و کارهای آن دچار اشتباه می شد. یکی از مشکلات اصلی دوربین های تک لنز این است که آنها هیچ دیدگاه سه بعدی ندارند، که درک ارتفاع اشیا یا افراد را برای آنها غیرممکن می سازد. این بدان معناست که امکان به اشتباه گرفتن انواع اشیای بی جان - از سبد خرید گرفته تا کالسکه کودکان - با انسان ها وجود دارد. این مشکلی هنگامی که در شرایط نوری تغییری رخ می دهد، تشدید می گردد و حتی سایه ها نیز می توانند منجر به خطا در شمارش افراد گردند.

یک شمارش دقیق از افراد با دوربین هایی با لنز دوگانه

خرده فروشان آینده نگر به منظور غلبه بر تمامی این چالش ها، در حال نصب دوربین هایی با لنز دوگانه در فروشگاه های خود هستند. این دوربین ها به صورت همزمان دو تصویر را ضبط و پردازش می کند که امکان ایجاد یک تصویر سه بعدی را فراهم می سازد. این امر سبب می شود تا ارتقاع و شکل فرد به شکلی دقیق ثبت گردد و به عنوان مثال بجای یک شیء یا سایه؛ در دسته انسان ها شناسایی شوند.

کیفیت بیشتر به کمک هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

بهترین دوربین های دارای لنز دوگانه در عین حال به فناوری های هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی مجهز شده اند که به دوربین کمک می کنند تا بیشتر "یاد" بگیرد. به عنوان مثال، امکان این وجود دارد بر اساس مشخصات مشتریان و رفتارهای آنان در فروشگاه؛ بینش جدیدی در خصوص تمایلات مشتریان بدست آورد که منجر به تصمیمات بازارپردازی دقیق تر می شود.

پاسخ به ملزومات امنیتی با همان دوربین هوشمند

یکی دیگر از مزایای اصلی دوربین های هوشمند شمارشگر افراد (People Counting) این است که آنها محافظت امنیتی فروشگاه یا مرکز خرید شما را دو چندان می سازند. این بدین معناست که شما می توانید مراقب مشتریان و دارایی هایتان باشید و تنها با یکبار سرمایه گذاری، بازدیدکنندگان از فروشگاه را نیز به دقت شمارش کنید. تنها با یک مجموعه از این دوربین ها شما می توانید در هزینه های نصب، مصرف انرژی، نگهداری و پشتیبانی صرفه جویی کرده و در عین حال از بهترین کیفیت نظارت تصویری و سیستم هوشمند خرده فروشی بهره مند شوید.

چرا هایک ویژن را انتخاب کنیم؟

دوربین های شمارشگر افراد هایک ویژن مزایای متنوعی دارند. اول اینکه آنها به لطف بهره مندی از پیکربندی لنز دوگانه ای که با کمک ایجاد تصویر سه بُعدی، امکان تشخیص افراد از اشیا و سایه ها را فراهم می سازد؛ دقت بسیار بالایی دارند. دوربین های هایک ویژن همچنین دارای الگوریتم های یادگیری عمیق هستند که همواره امکان آموزش و بهینه سازی آنها با مجموعه داده های جدید وجود دارد تا قادر به افزایش دقت در شمارش باشید.