تأمین امنیت محل کار در قرن 21

محل کارتان را مانند خانه تان امن کنید.

چه چیزی مانع ورود افراد دردسرساز به محل کار شما (بعنوان مثال برای جاسوسی اطلاعات، سرقت، ایجاد خسارت و موارد بدتر) می شود؟ تیم پذیرش شرکت؟ اگر آنها گرفتار یا مشغول انجام کاری بودند چه اتفاقی می افتاد؟

به چه تعداد ساختمان اداری می توانید بدون چالش وارد شوید؟ بعضی شرکت ها فرض را بر این می گذارند که سایر همکاران مانع از ورود افراد مشکل ساز می شوند. با اینکه این روش توصیه می شود، ولی بیشتر افراد به بازدیدکننده حتی توجه نمی کنند، یا فکر می کنند از افراد شاغل در همان ساختمان هستند. آیا به یک غریبه اجازه می دهید به سادگی وارد ساختمان شرکت شما شود؟ تامین امنیت محل کار از درجه بالایی از اهمیت برخوردار است.

گفته می شود ورود غیر مجاز به ساختمان های اداری 4 برابر بیشتر از ساختمان های مسکونی است، بهمین دلیل باید به آن توجه ویژه شود. بعضی افراد معتقدند در سرقت از یک ساختمان اداری «قربانی» وجود ندارد، زیرا غیر شخصی تر از منازل مسکونی محسوب می شود. این گفته شاید درست باشد، ولی وقتی شرکت مجبور باشد تجهیزات گران قیمت را جایگزین کند، یا خسارت های از دست رفتن اطلاعات بااهمیت را جبران سازد باعث از بین رفتن تراز دفتری شرکت می شود.

بنابراین، کسب و کارهای مختلف در تأمین امنیت خود نیاز به کمک دارند، که شامل تکنولوژی های امنیتی برای نظارت بر ورودی ها یا حتی کنترل دسترسی ها می شود.

پایانه های کنترل دسترسی

شرکت های بزرگتر در جستجوی یک سیستم کنترل دسترسی هستند. روش های مختلفی برای کنترل دسترسی در بازار موجود است، شامل کنترل دسترسی کارمندان به استفاده از کارت های تردد سنتی، key fob ها و حتی اثر انگشت.

جدیدترین محصول، که از الگوریتم های یادگیری عمیق برای بالابردن دقت استفاده می کند، پایانه های تشخیص چهره است. این سیستم ها از تصاویر ثبت شده برای ساخت مدل چهره جهت تمایز با سایر چهره ها استفاده می کنند. پایانه تشخیص چهره جدید هایک ویژن، برای پیشگیری از کاربرد عکس برای ورود نادرست (کاذب) از یک دوربین دو لنزی دارای عملکرد مادون قرمز (IR) استفاده می کند، زیرا در این حالت دمایی مشابه دمای ایجادشده توسط یه چهره بوجود نخواهد آمد. الگوریتم یادگیری عمیق به دوربین کمک می کند چهره را از فاصله یک متری هم تشخیص دهد و باعث ثبت چهره در عرض یک ثانیه می شود. این پایانه، با استفاده از الگوریتم یادگیری عمیق قادر به تشخیص چهره های واقعی از عکس و ویدئو می شود و بدین صورت ریسک شناسایی نادرست کاهش می یابد. این تکنولوژی باعث نرخ موفقیت 99 درصدی پایانه تشخیص چهره، رسیدن به استانداردهای جهانی برای نرخ پذیرش نادرست (FAR) و نرخ عدم پذیرش نادرست (FRR) شده است.

درهای گردانی که با این پایانه ها کار می کنند نیز هوشمند هستند – می توانند مواردی مانند anti-trailing (وقتی یک شخص دیگر پس از شخص اول از در عبور کنند) و ورود با فشار را تشخیص دهند.

تکنولوژی دیگر در انبار مهمات یک مدیر امنیتی، زنگ در وای-فای است. زنگ در وای-فای هایک ویژن برای خانه ها و ساختمان های اداری کوچک امنیت 24 ساعته را به ارمغان می آورد. کاربران می توانند با بازدیدکنندگان ارتباط برقرار کنند، از تحویل پستی مطلع شوند و امنیت را در اطراف محل شرکت برقرار نمایند. این دستگاه، با طراحی نامحسوس و امروزی و ظاهر قابل تنظیم و چشم نواز، چشم اندازی دائمی و لحظه ای از محیط اطراف فراهم می سازد.

کنترل آسانسور

کنترل کننده های آسانسور به مدیر ساختمان اداری توانایی کنترل ورود اشخاص به طبقه های خاص را بر اساس کارت های دسترسی می دهد و باعث کاهش چشمگیر ورود افراد به طبقات محدود، یا حتی طبقات متعلق به شرکت های دیگر می شود. سیستم کنترل دسترسی آسانسور هایک ویژن شامل یک کنترلر اصلی و کنترلرهای توزیع شده می باشد. با کمک این سیستم اپراتورها می توانند آسانسور را به طبقه ای خاص فرا بخوانند، یک برنامه زمان بندی برای دسترسی به یک طبقه (طبقات فروشگاهی) - در کنار محدودکردن دسترسی به طبقات اداری-ایجاد کنند.

همچنین، این کنترلرهای آسانسور برای رفتن اتوماتیک آسانسور به طبقه ای خاص بر اساس اطلاعات دسترسی، با سیستم های ویدئویی Intercom نیز ادغام شده اند. این بدین معناست که بازدیدکننده تنها می تواند به طبقه مربوطه برود. وقتی شخص کابین آسانسور را ترک می کند، کنترلر می تواند آسانسور را، جهت خروج امن و ساده مستقیماً به طبقه همکف ببرد. این سیستم می تواند تا 128 طبقه رامدیریت کند و برای پروژه های بزرگ، متوسط و کوچک مناسب است.

همه این تکنولوژی های کنترل دسترسی، جهت فراهم سازی تأیید تصویری، قابل ارتباط به تصاویر ویدئویی دوربین های مداربسته هستند.

دوربین ها

اما فقط تأمین امنیت محیط داخل ساختمان نیست، محیط پیرامونی نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر شخصی بخواهد بصورت غیر قانونی وارد شود، در ابتدا باید به ساختمان دسترسی پیدا کند – بنابراین اولین حرکت دفاعی نظارت بر بیرونی ترین نقاط ساختمان است. در واقع، پژوهش ها نشان داده که 67 درصد سرقت ها با نصب سیستم های نظارت تصویری قابل پیشگیری هستند. دوربین های PanoVu برای نظارت بر منطقه وسیعی استفاده می شود و تمام محیط اطراف را پوشش می دهد. دوربین هایی که می توانند به تاریک ترین مناطق نفوذ کنند، مانند دوربین های دارای تکنولوژی DarkFighter و حرارتی نیز مفید هستند. این دوربین ها می توانند مرزهای یک ساختمان را پوشش دهد و می تواند یک عنصر حیاتی برای یک راهکار جامع نظارت تصویری یک ساختمان اداری باشد.

پارکینگ

ممکن است مدیر امنیتی بخواهد فقط به کارمندان و میهمانان ویژه اجازه پارک ماشین در پارکینگ را بدهد، بویژه در منطقه ای که شامل بیمه می شود. یک راهکار پارکینگ هایک ویژن که از دوربین DeepinView با تکنولوژی یادگیری عمیق استفاده می کند می تواند کنترل دسترسی هوشمند برای یک مانع پارکینگ ایجاد کند. این سیستم را می توان برای شناسایی پلاک خودرو و کنترل لیست «سفید» برای صدور اجازه ورود به وسایل نقلیه مجاز برنامه ریزی کرد. همچنین می توان آن را برای بازکردن خودکار مانع جهت ورود وسیله نقلیه اضطراری تنظیم کرد.

این دوربین قادر است تصاویر باکیفیت و قابل اعتماد برای تحقیقات پس از وقوع حادثه ثبت کند. استفاده از دوربین DarkFighter و تکنولوژی های WDR، در کنار یک قابلیت مادون قرمز اختیاری، عکس و تصاویر ویدئویی شفاف از هر وسیله نقلیه برای شناسایی و ضبط فراهم می سازد.

جدیدترین تکنولوژی هایک ویژن – AcuSense – می تواند به متصدیان امنیت برای شناسایی و پیشگیری از وقوع غیر قانونی و واکنش لحظه ای برای کاهش ریسک خسارت کمک کند. دوربین ها و NVR/DVR های مجهز به تکنولوژی AcuSense را نیز می توان برای نظارت بر محیط انبار و اداری که در آن دارایی های ارزشمند نگهداری و ذخیره می شوند، و حفاظت از آن ها استفاده کرد.

تمایل به ساعات کاری انعطاف پذیر که به فعالیت بیشتر در اطراف یک ساختمان اداری منجر می شود، بیشتر شده است. در عین حال، استفاده از تکنولوژی هایی مانند زیست سنجشی یا بیومتریک (مانند دسترسی با اثر انگشت/ چهره) در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است. به همین دلیل، مردم تمایل بیشتری نسبت به استفاده از این تکنولوژی ها در زندگی روزمره دارند. با در کنار هم گذاشتن این دو فاکتور، مسیر تأمین امنیت ساختمان های اداری روشن می شود. افراد برای امن نگهداشتن منازل و اعضای خانواده شان از این تکنولوژی ها استفاده می کنند و شرکت ها نیز یقیناً از این روند پیروی خواهند نمود.