4 روش برای بهبود سیگنال Wi-Fi در خانه

آیا تاکنون با سیگنال وای فای ضعیف یا فقدان سیگنال در برخی اتاق های خانه مواجه شده اید؟ آیا برای شما هم پیش آمده که در بعضی گوشه های آپارتمان سیگنال ناپدید شود؟ به این نواحی در اصطلاح نقطه کور گفته می شود و در این مقاله به معرفی روش های برطرف کردن آنها می پردازیم.
نقطه کور به نواحی‌ای گفته می شود که تحت پوشش دهی سیگنال وای فای هستند ولی دستگاه به اینترنت متصل نمی شود. در هنگام اتصال به روترهای موجود در بازار، وجود نقاط کور بسیار شایع است. برخی از دلایل بوجودآمدن نقاط کور عبارتند از:
تداخل سیگنال
سیگنال های وای-فای از طریق امواج رادیویی منتشر می شوند و عناصر بسیاری می توانند با این سیگنال ها تداخل داشته باشند یا آنها را مسدود کنند.
نواحی خارج از دسترسی سیگنال
سیگنال ارسال شده توسط یک روتر ساده به ندرت به همه نقاط می رسد، بنابراین نواحی خارج از پوشش دهی تبدیل به نقاط کور می شوند.
دستگاه هایی با حساسیت پایین
ممکن است آنتن بعضی از دستگاه ها قدرت کافی برای دریافت ضعیف ترین سیگنال های وای-فای را نداشته باشد.
برای حل مشکل ناشی از دو دلیل اول می توانید از روش های زیر استفاده کنید. اگر مشکل پابرجا بود، دستگاه هایی برای تقویت پوشش دهی سیگنال را امتحان کنید.

4 روش برای حذف نقاط کور بوسیله روتر

1. آپدیت کردن Firmware
ابتدا با یک روش ساده ولی مفید شروع می کنیم. از وجود آپدیت جدید برای نسخه Firmware روترتان اطمینان حاصل کنید. اگر آپدیتی منتشر شده بود، جدیدترین نسخه آن را دانلود کنید و دستگاه را با استفاده از راهنمای کاربری آپدیت نمایید. آخرین نسخه Firmware به بهبود پایداری، کارآیی و عملکرد روتر کمک می کند.
2. تنظیم آنتن
بعد از آپدیت دستگاه به آخرین نسخه Firmware، جهت آنتن ها را به گونه ای تنظیم کنید که بصورت عمودی رو به بالا باشند. پوشش دهی وایرلس در هنگامی که آنتن ها جهت عمودی داشته باشند به حداکثر میزان می رسد.
3. موانع را شناسایی کنید.
موانع می توانند در ارسال امواج رادیویی اختلال ایجاد کنند. برای پیشگیری از ایجاد تداخل و حذف نقاط کور، می توانید موانع یا روتر را جابجا کنید. معمولاً اشیاء فلزی بزرگ، مبلمان بزرگ و دستگاه هایی که از امواج رادیویی استفاده می کنند در ایجاد این مشکل دخیل هستند.
4. از طریق کابل متصل شوید.
اگر هنوز نقاط کور وجود داشتند، می توانید در صورت وجود پورت اترنت بر روی دستگاه، از اتصال کابلی استفاده کنید.
بطور خلاصه، وقتی در خانه نقاط کور داشته باشیم، اولین گزینه تلاش برای از بین بردن آنها از طریق روتر است. اگر این تغییرات باعث از بین رفتن نقاط کور نشد، نصب تجهیزاتی برای تقویت سیگنال های وای فای مانند repeater، اکسس پوینت یا PLC می تواند به حل مشکل کمک کند.

برای مشاهده محصولات تقویت کننده سیگنال تی پی لینک و مرکوسیس کلیک نمایید.