5 مزیت استفاده از مودم همراه

امروزه مودم های Wi-Fi و روترهای همراه به گزینه های راحت و قابل اعتمادی برای اتصال به اینترنت تبدیل شده اند. تمایل انسان مدرن به دسترسی شبانه روزی به اینترنت، منجر به توسعه بازار گجت ها شده که هدفش فراهم ساختن دسترسی اینترنت و اتصال وای-فای وایرلس برای کاربر است.

بعضی گزینه ها برای اتصال به اینترنت عبارتند از:

  • گوشی هوشمند که می تواند به حالت مودم تغییر کاربری دهد و اینترنت را از طریق سیگنال وای-فای توزیع کند.
  • روتر وای-فای همراه که با باتری و بصورت هات اسپات موبایل کار می کند.
  • مودم USB همراه که به لپتاپ و تبلت متصل می شود و دسترسی به اینترنت را برای کاربر خارج از آپارتمان و محل کار فراهم می سازد.

از آنجایی که گوشی هوشمند سرعت دلخواه را ارائه نمی دهد و اشتراک گذاری وای-فای به سرعت شارژ باتری موبایل را خالی می کند، مودم وای-فای و روتر همراه گزینه های قابل اعتماد و راحت تری محسوب می شوند. بیایید نگاه دقیق تری به مزایای مودم های قابل حمل بیندازیم.

مزایای استفاده از مودم های همراه

یک مودم همراه مزایای گوناگونی دارد که بطور چشمگیری زندگی روزمره انسان در جامعه اطلاعاتی را بهبود می بخشد.
1. سهولت کاربرد. روتر موبایل در سایز کوچک طراحی شده است. بنابراین می توانید آنرا به سادگی در جیب تان قرار دهید و در حال حرکت از آن استفاده کنید. پیکربندی ساده ای دارد و می توان به سادگی بر روی آن یک شبکه داخلی ایجاد کرد. مودم های همراه تقریباً با همه گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های وایرلس سازگار هستند.
2. اتصال امن. همه روترها دارای یک فایروال برای حفاظت از کاربران در مقابل حملات خارجی از سمت اینترنت هستند. بدین معنا که با پیشگیری از دسترسی های غیر مجاز به کامپیوتر، امنیت شبکه را تأمین می کنند. همانطور که می دانید اتصال به اینترنت از طریق وای-فای عمومی برای دیتای شخصی شما خطرناک است.
3. قابلیت ایجاد چندین شبکه فرعی. از طریق روتر، دسترسی همزمان به اینترنت برای تعدادی کامپیوتر و دستگاه قابل حمل دیگر (تا 10 عدد) امکان پذیر است: تلفن موبایل، تبلت، گوشی هوشمند، لپتاپ، کنسول بازی، پلیر، دوربین وای-فای و نیز کامپیوتر.
4. عملکرد مستقل. از آنجایی که مودم های همراه به لپ تاپ متصل می شوند، می توانند بدون برق کار کنند و به دلیل استفاده از باتری خود مودم، امکان سرعت پایین عملکرد مانند روترها را از بین می برند. با استفاده از یک مودم همراه، نیازی به استفاده از کابل برق اضافی نیست.
5. بهترین گزینه برای افرادی که در حال حرکت کار و زندگی می کنند. هنگامی که دسترسی به کابل اترنت امکان پذیر نیست، می توانید از روترهای همراه استفاده کنید: برای سفر به جاهایی که محدودیت دسترسی به اینترنت دارند (طبیعت، ماهیگیری، حومه شهر)، سفرهای روزانه به کافه، کتابخانه، مدرسه و محل کار. همراه داشتن یک دستگاه کوچک در سفرهای کاری و سخنرانی ها خیلی راحت است. از همه مهم تر، با چنین دستگاهی می توانید حتی در نبود برق در شبکه از اینترنت استفاده کنید.

برتری های مودم نسبت به روتر

امروزه، تکنولوژی مدرن مرزهای آشکار بین تعریف روتر و مودم را برداشته است.
یک روتر وای-فای، دستگاهی با قابلیت توزیع همزمان اینترنت به انواع گوناگون دستگاه های دیجیتال شناخته می شود. اگر در آپارتمان یا محل کار شما اکسس پوینت های گوناگونی از قبیل کامپیوتر شخصی، تبلت، گوشی هوشمند وجود داشته باشد، استفاده از روتر اجتناب ناپذیر است.
یک مودم همراه دارای چندین مزیت مهم در مقایسه با روتر است:

عمر باتری

بیشتر مدل های روتر مجهز به باتری های قابل شارژ هستند، بنابراین تنها زمانی قابل استفاده اند که باتری شارژ داشته باشد. در سایر مواقع، باید به یک پریز برق متصل شوند یا نیازمند اتصال به پاوربانک هستند. یک مودم قابل حمل مستقیماً به لپتاپ متصل می‌شود و نیازی به منبع برق اضافی ندارد.

انعطاف پذیری

مودم همراه نه تنها با لپتاپ، بلکه با کامپیوتر دسکتاپ نیز تعامل دارد. برای مثال، اینگونه مودم ها با قابلیت تأمین اینترنت برای لپتاپ های بدون باتری متصل به برق نیز مناسب می باشند. همچنین دارای یک خروجی برای آنتن هستند.

قیمت

توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که قیمت یک روتر اندکی بیشتر از یک مودم معمولی 4G است. قیمت روتر معمولاً به ظرفیت باتری (میانگین ظرفیت 5-6 ساعت، حداکثر 12 ساعت)، قابلیت اتصال یک آنتن خارجی برای تقویت سیگنال اینترنت و برند سازنده بستگی دارد. نکته قابل توجه دیگر، نوع اینترنت ارائه شده است، زیرا در اغلب اوقات انتخاب کاربران به شیوه قیمت‌گذاری شرکت تأمین کننده محدود می شود.

خلاصه

مودم قابل حمل به کسانی توصیه می شود که برای کیفیت و عملکرد قابل اطمینان ارزش قائل هستند. می توانید بدون نگرانی در مورد تمام شدن باتری در زمان نامناسب، مودم خود را همه جا همراه داشته باشید.
با بهره مندی از مزایای مودم همراه، کارکنان شرکت های بزرگ یا کاربران گروهی قادر خواهند بود دسترسی ریموت به شبکه های امن خصوصی داشته باشند. همچنین، کاربران می توانند در رویدادهای خاص به اینترنت امن دسترسی اشتراکی داشته باشند: نمایشگاه های صنعتی، گردهمایی کارمندان و مدیران شرکت یا رویدادهای ورزشی. مهمانان و کارکنان می توانند با جهان خارج در تماس باشد. به زبان ساده، یک شبکه داخلی در جیب تان دارید که به شما اجازه می دهد بطور امن و مستقل به اینترنت متصل باشید؛ همیشه و همه جا! این یک مزیت بزرگ است که همه ما به آن نیاز داریم ...