تلتونیکا

تلتونیکا Teltonika
ساختمان تلتونیکا Teltonika
برند جهانی تلتونیکا

یکی از برند های جهانی پیشرو در صنعت IT است که در سال 1998 در کشور لیتوانی در شمال غرب اروپا تأسیس گشته و بیش از 1300 کارشناس در 18 کشور و 27 دفتر در سراسر جهان دارد که با ترکیب فناوری ها و تکنولوژی های نوین جهانی توانسته است با تولید محصولات و تجهیزات امنیتی و شبکه در زمینه های صنعتی و غیر صنعتی و ارائه راهکارهای هوشمند سازی در صنایع مختلف از جمله مدیریت ناوگان حمل و نقل و امنیت آنها، خدمات گسترده مربوط به خودرو و محصولات و تجهیزات غیر صنعتی جهت کاربران خانگی و غیره در جهان پیشگام باشد.

دسته بندی تلتونیکا

انبوه فعالیت این برند در تولید و ارائه خدمات و راهکارها شامل سه دسته عمده در زمینه های Networks و Telematics و Mobility می باشد که در زیر به معرفی هر کدام به تفضیل می پردازیم.

Teltonika Networks

Teltonika در بخش تجهیزات شبکه به سرعت در حال رشد و تولید تجهیزات ارتباطی جهت ارائه و توزیع در تمامی کشورها است. طی سالیان متمادی تجربه و تحقیق و توسعه بر روی دستگاه های صنعتی شبکه با به کارگیری صنعت اینترنت اشیاء در خصوص اماکن صنعتی و در زمینه خودرو، مجموعه تجهیزات گسترده ای در صنعت نسل چهارم، شهر هوشمند، انرژی های سبز و ..... فراهم کرده است. سیستم های تولید شده در این زمینه شامل سوئیچ ها و روترهای صنعتی شبکه می باشد.

Teltonika Telematics

Teltonika در حیطه Telematics و ارائه خدمات از راه دور و پردازش خودکار اطلاعات به تولید محصولات و تجهیزاتی همچون ردیاب ها می پردازد که در این محصولات، مدیریت منابع، بهینه سازی هزینه ها، افزایش امنیت، کنترل بر مسائل تعمیرات و نگهداری و بسیاری از موارد دیگر در نظر گرفته شده است. Teltonika جهت تسهیل این امر علاوه بر بهره مندی حداکثری، به طراحی مناسب و حرفه ای، ساخت و تأمین ردیاب های جی پی اس دقیق و قابل اطمینان پرداخته است.

Teltonika Mobility

Teltonika Mobility نیز برای ردیابی تجهیزاتی که خود فاقد انرژی الکتریکی هستند، راهکارها و ردیاب هایی به همراه باتری با طول عمر بالا را ارائه نموده که با بکارگیری این راهکارها می‌توان هر چیزی را از تجهیزات ساختمانی، دارایی، مبلمان، ابزار، ژنراتور گرفته تا شرکت های لیزینگ در هر کجا دنبال نمود. با راهکار Teltonika Mobility، می توان وسایل نقلیه مانند اسکوترهای غیر موتوری، اسکوترهای الکترونیکی، دوچرخه های الکترونیکی خود را به طور دائم تحت کنترل داشت و از وضعیت باتری، وضعیت حرکت لحظه ای و مکان فعلی شان مطلع شد.

ردیاب های شخصی از همان ابتدا بخش بزرگی از تولیدات این برند را تشکیل داده اند. راهکارهای ارائه شده توسط این دسته از تجهیزات Teltonika، به طور گسترده برای مددکاران اجتماعی، کارمندان و کارگرانی که به صورت فردی و دورکار مشغول به کار هستند، برنامه های امنیتی، نظارت از راه دور، مدیریت نیروی کار یا حتی ردیابی حیوانات خانگی قابل استفاده می باشند.

Teltonika IOT

Teltonika بیش از 20 سال است که به طور مداوم در راستای ایجاد اینترنت اشیا (IoT) فعالیت پویا و مستمر دارد و توانسته دو بخش توسعه فناوری اطلاعات و مدیریت فناوری اطلاعات در این زمینه ایجاد کند که بخش توسعه فناوری اطلاعات با به کارگیری نرم افزارهای خاص، مدیریت چرخه عمر محصول و تجهیزات را از مرحله تولید تا رسیدن به محل مشتری تسهیل می کند و بخش مدیریت فناوری اطلاعات نیز مسئولیت زیرساخت جهانی فناوری اطلاعات را بر عهده دارد.